Seçimi kaybedince yoksullara dağıtılan destek kartlarını boşalttı

DEM Parti, yüzde 55’in üzerinde bir orana ulaştığı Van’da tulum çıkararak 13 ilçeyi de kazandı. Edremit’te 2019 seçiminde ikinci olmasına rağmen HDP adayının KHK’yle ihraç edilmesinin ardından mazbatanın verildiği AK Partili İsmail Say, bu defa kaybedince yoksullara dağıtılan yardım kartlarını boşalttı.

‘DEMEK Kİ SEÇİM İÇİNMİŞ, İYİ Kİ KAZANMADI’

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre birçok Edremitli bugün markete giderek kartlarla alışveriş yapmak istedi ancak market çalışanları kart limitlerinin belediye tarafından geri çekildiği ve sıfırlandığı bilgisini verdi. Kart sahibi bir kadın durumu şöyle anlattı: “Daha önce belediyeye yardım için başvuru yapmıştık. Kartımıza aylık bin TL para aktarılıyordu ve alışveriş yapıyorduk. Seçimden önce hesabımıza aktarılan bin TL, seçimden sonraki gün geri çekilmiş. Demek ki yardımları seçim içinmiş. İyi ki kazanmadı…”

‘MAĞDURİYETLER GİDERİLECEK’

Edremit Belediyesi’nin yeni eşbaşkanı DEM Partili Cemil Komi ise “Mazbatayı alır almaz arkadaşlarımızla birlikte bir değerlendirme yaparak mağdur olan aileleri yerinde tespit edeceğiz. İhtiyaçlarını gidereceğiz” açıklaması yaptı. “Halkımızı kimseye muhtaç etmeyeceğiz” diyen Komi şöyle devam etti: “Seçim kazanmak için bu ahlaki olmayan yola başvuran AKP’li kayyımın niyeti de böylece ortaya çıkmıştır. İşte AKP’nin yardım anlayışının özeti budur. Halkımız rahat olsun, biz onlarla birlikte tüm sorunlarımızı tespit edip gereken ne varsa yapacağız…”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir